Voorbeeldzoeker x
(typ in het invoerveld om het voorbeeld te wijzigen)
zoek dit voorbeeld in:
ANS

Woordenboeken

  • INT (500 AD - heden)
  • Etymologiebank
  • Woordenlijst.org

Corpora en lexica

  • Corpus Hedendaags Nederlands Clarin login
  • GrETEL (CGN, Lassy)
  • SoNar Clarin login
  • Delpher
  • Celex Clarin login

Overige bronnen

  • Taalportaal
  • Wikipedia
  • Google
  • DBNL geheel / taalkunde
  • Taaladvies.net
2.3.6.3 Mogen
Verder lezen
infinitief
mogen
indicatief presens
enkelvoud 1 ik mag meervoud 1 we mogen
2 je mag 2 jullie mogen
2 u mag 2 u mag
u moogt (Beperkt tot archaïsch taalgebruik.) u moogt (Beperkt tot archaïsch taalgebruik.)
2 ge moogt 2 ge moogt
3 hij mag 3 ze mogen
indicatief imperfectum
enkelvoud 1 ik mocht meervoud 1 we mochten
2 je mocht 2 jullie mochten
2 u mocht 2 u mocht
2 ge mocht 2 ge mocht
3 hij mocht 3 ze mochten
conjunctief presens
enkelvoud 1 en 3 moge meervoud mogen
voltooid deelwoord
gemogen
gemoogd (Deze beide vormen zijn weinig gebruikelijk.)
gemocht (Deze beide vormen zijn weinig gebruikelijk.)
Opmerking
Verdieping
Opmerking
Van dit werkwoord ontbreken de imperatief en het tegenwoordig deelwoord.
Literatuur
    Versiegeschiedenis
    versie redacteur(en) datum opmerkingen
    2.1 januari 2019 Automatische conversie van ANS 2.0
    2.0 W. Haeseryn, K. Romijn, G. Geerts, J. de Rooij, M.C. van den Toorn 1997
    Interessante links